İletişim
İletişim

HİKAYEMİZ

2007 yılında idealist bir öğretmen ile bir mühendis çiftin kurduğu anne Her Yaşa Akıl Oyunları, uzun yıllardır her yaştan insanı akıl ve zeka oyunları ile tanıştıran ve onları bu konuda bilgilendiren bir firmadır.

İlkokul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine ve yetişkinlere kadar her seviyedeki öğrenciye İngilizce öğretmenliği yapmış olan Boğaziçi Üniversitesi mezunu Nur Sevenler, çocuklarıyla daha fazla ilgilenebilmek için kısmi zamanlı öğretmenlik yapmaya başlar. Devamında yine eğitimle de ilgili olan ve kendini heyecanlandıran eğitim ve gelişim materyalleri satışına yönelik bir iş kurar. Bir süre sonra öğretmenliği bırakarak tamamen bu işe odaklanır ve zamanla akıl oyunlarında uzmanlaşır. Böylece Anne Her Yaşa Akıl Oyunları firması Türkiye çapında özgün, yenilikçi ve ufuk açıcı çalışmalar gerçekleştirmeye başlar. Bu süreçte eşi Anıl Sevenler’den de destek alan Nur Sevenler, internet satışlarıyla başladığı bu serüvende yüz binlerce ürünün satışı, onlarca uluslararası şirketin temsilciği, dört yüz bayii, yüzlerce etkinlik katılımı ve yüzlerce katılımcının sertifika aldığı uluslararası sertifikasyonlu Oyun Tabanlı Öğrenme Programı eğitimini sığdırmıştır.

Adıyla uyumlu bir şekilde tıpkı bir annenin çocuklarına yaklaştığı gibi içten, detaylı, kucaklayıcı şekilde yaptığı işe odaklanan anne Her Yaşa Akıl Oyunları; başta aileler ve eğitimciler olmak üzere tüm topluma ilham veren, okullarda var olan eğitime farklı bakış açısı getiren, daha güzel bir gelecek için çalışmalar yapan bir kurum haline gelmiştir.

anne Her Yaşa Akıl Oyunları, kataloğunda dünya çapındaki oyunlara geniş bir yelpazede yer vermekte ve düşünen, problem çözen ve üreten birey sayısının artmasına ve her yaştan insanın gelişimine katkıda bulunmaktadır. Ürünlerinin yüksek kalitesi, orijinal ve yenilikçi oluşu, farklı düşünme becerilerini geliştirmesi, eğlenerek öğrenmeyi sağlaması, alanında fark yaratan ve öncü bir firma olmasını sağlamıştır.

Açıldığı tarihten bu yana pek çok ödül alan ve ülkemizi yurtdışında temsil eden Anne Akıl Oyunları, 2017 yılında Letonya’nın başkenti Riga’da yurtdışından gelen bilimsel kaynaklar üzerine temellendirilmiş ve eğitim ekibiyle geliştirmiş olduğu Oyun Tabanlı Öğrenme Programı’nı uluslararası düzeyde tanıtmış olup uluslararası ilişkilerini geliştirmeye devam etmektedir. Yurtdışındaki pek çok firmanın Türkiye pazarı için başvuru noktası haline gelen anne Akıl Oyunları, turnuva ve oyun günleri gibi etkinlikleriyle ve yenilikçi yaklaşımıyla yararlı projelere imza atmaya devam etmektedir.

 

ANNE AKIL OYUNLARI’NIN ÜRÜN VE HİZMETLERİ

 

ÜRÜNLER: (HER YAŞIN OYNAYABİLECEĞİ AKIL ve ZEKA OYUNLARI)

  1. Ahşap, plastik, kağıt gibi farklı malzemelerden yapılmış; akıl, zeka ve beceri geliştiren kutu oyunları (ithalat, dağıtım ve satışı)
  2. Yup Eğitim Seti satışı

 

HİZMETLER:

  1. OTÖP Oyun Tabanlı Öğrenme Programı (uygulayıcı eğitimi)
  2. Eğitim kurumlarına danışmanlık
  3. Turnuva organizasyonu
  4. Ücretsiz halka açık oyun günleri
  5. Seminerler

 

VİZYON, MİSYON, DEĞERLER, AMAÇ VE HEDEFLER

VİZYON:  Mantıklı, eleştirel ve çok yönlü düşünebilen, sorunlara yaratıcı çözümler bulabilen, sosyal-duygusal becerileri gelişmiş bir toplum yaratmaya katkıda bulunmak.

(Farklı, açık, barışçıl toplum için, daha eğitimli bireylerle daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir dünya için katkıda bulunmak. )

MİSYON: Akıl oyunlarının her yaştaki ve farklı ortamlardaki kullanımını yaygınlaştırmak.

DEĞERLER:

-Dürüstlük                                        

-Yenilikçilik

-Açık iletişim ve erişilebilirlik       

-Araştırmacılık

-Eleştirel düşünce                          

-Kişisel gelişim

 

AMAÇ VE HEDEFLER

- Farklı akıl oyunları ile her yaştan insanın farklı becerilerini geliştirmesini sağlamak ve 21. yüzyıl yaşam becerilerini desteklemek. Bunlar; eleştirel düşünme, doğru iletişim ve empati kurma, stratejik düşünme, analitik düşünme, uzamsal düşünme, yaratıcı düşünme, problem çözebilme, ekip çalışması yapabilme. Ayrıca kuralına göre oynayarak bir sistemin işleyişini kavrayabilen, farklı sistemlere adapte olabilen ve oyunda öğrendiklerini yaşama aktarabilen bireyler.

- Dünyada üretilen en iyi akıl oyunlarını ülkemize getirerek konuyla ilgili farkındalık yaratmak, Türkiye’de akıl oyunları kültürünü yaygınlaştırmak.

- Türkiye’de alanında en nitelikli ve en çok çeşitliliği barındıran firma olmaya devam etmek.

- Akıl oyunlarının eğitimde kullanımını arttırarak eğitim kaynaklarını zenginleştirmek. Bu yolla eğitimin kalitesini geliştirmek ve çocukların iyi yetişmesini sağlamak.

- Akıl oyunları ile ilgili eğitimcileri bilinçlendirip eğitmek.

- Akıl oyunlarının ev içi (aile arası ve arkadaşlar arası) kullanımını arttırarak kişisel gelişim ve ilişkileri pekiştirmek

- Akıl oyunlarının ileri yaşlarda beyin sağlığını korumak için kullanılmasını yaygınlaştırmak

- Akıl oyunlarının insan kaynakları, rehberlik (özel eğitimde, üstün yetenekli çocukların eğitiminde) ve genel olarak da her çocuğun ve gencin sosyal ve duygusal alanda ihtiyaç duyduğu noktaları geliştirirken kullanımını yaygınlaştırmak.

- Öğrenme ve gelişme odaklı doğru araçların şimdiye dek ulaşılmamış noktalarda bile kullanılmasını sağlamak. 

- Uzun vadede orijinal oyun tasarımı ve üretimi yapmak.