KOTEP

GELİŞTİRİCİ EKİP RUHUNUN İNŞASI

Eğitimin Amacı; 

Bu eğitim ile katılımcıların ekip , iletişim ve liderlik bilinçlerinin güçlenmesi hedeflenmektedir. Eğitimimizin bu başlıklarda verilen diğer eğitimlerden en büyük farkı, özel seçilmiş akıl oyunlarıyla interaktif olarak gerçekleşmesidir. 

Oyunlar, bir organizasyonun etkin olması için gerekli konuların içselleştirilmesini sağlar. Böylece olumlu ve sürdürülebilir bir kurum iklimi oluşturarak gelişmeye yönelik sağlam temeller atılır. Ayrıca karşılaşılan sorunlarda yerleşik kalıpları kırarak, farklı açılardan bakmamız için doğal ve eğlenceli deneyim fırsatları yaratır. Bu şekilde ekip içinde yaratıcı çözümlere ulaşmak kolaylaşır. 

 

İçerik; 

 

* Ekip nedir?

* Ekip olma koşulları nelerdir?

* Ekip olmanın sağladığı faydalar nelerdir?

* Ekip çalışmasında karşılaşılan sorunlar

* Kendini ve ekip arkadaşlarını tanıma

* Ekip içi iletişim

* Empati

* Çatışma

* Yönetici mi? Lider mi?

* Etkili lider kimdir?

 

Eğitimin sonunda katılımcılar;

- Ekip kavramını içselleştirebilecek,

- Kendini ve ekip arkadaşlarının farklı yönlerini keşfedecek,

- Doğru ve güçlü iletişimin yollarını deneyimleyecek,

- Yaptığı işin lideri olmanın önemini kavrayacak.

Eğitimimiz kurumunuz bünyesinde, kurumunuza özel verilmektedir 

Süre: 1 gün (10:00-17:00 arası)

Katılımcı Sayısı: 4-14 kişi

 

Eğitmenler

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

     
N. Nur Sevenler
 
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Nur Sevenler, Marmara Üniversitesi’nden öğretmenlik formasyonu sertifikasını almıştır. 20 yıl boyunca farklı eğitim kurumlarında, farklı yaş gruplarına İngilizce öğretmenliği ve okutmanlık yaparak geniş bir yelpazede deneyim kazanmıştır. Bu kurumların arasında Anadolu Liseleri, Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Türk-Amerikan Derneği, Işıkkent Eğitim Kampusü bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok eğitim ve seminere katılmış, çeşitli belgeler almıştır. Bunlardan bazıları; Certificate for Overseas Teachers of English, High Scope, Teacher Training for Primary EFL, Curriculum Mapping, Diksiyon ve Etkili Konuşma, Anne Destek Programı, Eğitimde Finlandiya Yaklaşımı olarak sıralanabilir. 2019 yılında Harvard Üniversitesi Leaders of Learning programını tamamlayarak Öğrenme Lideri oldu. 
 
2007 yılında Anne Her Yaşa Akıl Oyunları firmasını kuran Nur Sevenler, Türkiye’de akıl/zeka oyunlarının eğitimde bilinçli ve kapsamlı olarak kullanılmasına öncülük etmiştir. Dünya çapında akıl oyunlarını araştıran, eğitimci yaklaşımıyla en uygunlarını seçen, Türkçeleştiren, ülkemize getiren ve bu konuda eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Nur Sevenler Uluslararası Oyun Tabanlı Öğrenme Programı Uygulayıcı Eğitimi Koordinatörü ve Eğitmeni olarak da aktif bir şekilde çalışmaktadır. 
 
Nur Sevenler farklı eğitim kurumlarında Akıl ve Strateji Oyunları ile Düşünme Becerilerini Geliştirme, Olumlu Disiplin, Drama Yoluyla Konuşma gibi başlıklarla çeşitli seminerler vermiştir. Akıl Oyunları ile ilgili farklı projeler geliştirmeye devam eden Nur Sevenler, evli ve iki çocuk annesidir.
 
 
                                                                                                                                                                                                                                               
Solmaz Uğurlar Yıldırım 
 
Solmaz Uğurlar Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nü 2002’de, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü 2014’te bitirdi. 2017’de Sakarya  Üniversitesi  Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Mühendislik Yönetimi konusunda yüksek lisans derecesini aldı. Yaklaşık 15 yıl İstanbul’da metal üretim, dış ticaret ve sektörel yayıncılık firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. Meslek içi eğitimlerin yanı sıra pek çok sertifika programını da tamamlamıştır. Bunlardan bazıları, İtalyanca Kursu Bitirme Sertifikası (İtalyan Kültür Merkezi-İstanbul), Dış Ticaret Uzmanlığı (Türk Dış Ticaret Vakfı), Enerji Yönetimi, Politikaları ve Hukuku (BMI Business Management Institute), Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Sertifikası (Milli Eğitim Bakanlığı), ISO9001:2015 İç Tetkikçi Eğitimi’dir.
 
2017’de İzmir’e taşındıktan sonra Hızlı Okuma ve Etkin Algılama Eğitici Eğitimi, Anne Her Yaşa Akıl Oyunları firmasından uluslararası geçerliliği olan Akıl/Zeka Oyunları Uygulayıcı eğitimini aldı. 2018’de Başkent Üniversitesi’nde Eğitim Koçluğu Sertifika Programını tamamladı. 2019 yılında da Harvard Üniversitesi Leaders of Learning programını tamamlayarak Öğrenme Lideri oldu.
İstanbul’da ve İzmir’de çeşitli kurumlarda eğitimler vermektedir. 
Solmaz Uğurlar Yıldırım; evli ve iki oğlu vardır.